5 patarimai, kurie padės dekoruoti knygų lentynas namuose

Knygų lentynos seniai nebėra tik knygoms skirta vieta, labai dažnai jose atsiduria įvairūs suvenyrai iš kelionių, malonios vintažinės smulkmenos, o kartais ir prabangios keramikos vazos ar puodelių kolekcija.

Dalinamės penkiais patarimais, kurie padės subalansuoti knygų lentyną, kad joje ne tik lengvai rastumėte širdžiai mielus daiktus, tačiau ir sukurtumėte estetišką vaizdą dekoruojamame kambaryje.

1. Vienas svarbiausių dalykų knygų lentynoms, kuriose norite eksponuoti ne tik knygas, bet ir interjero dekoro detales - apšvietimas.

Tai nebūtinai turi būti specialus apšvietimas, puikiai tinka ir natūralus apšvietimas per langą, tačiau norint sukurti wow efektą verta pagalvoti ir apie kitus apšvietimo būdus.

Nusprendus ieškoti papildomo apšvietimo sprendimų, rekomenduojame pasirinkti bendrą apšvietimą, kuris apšvies visą kambario ar lentynos dalį, ir kryptinį apšvietimą, kuris bus nukreiptas į norimus išryškinti daiktus, pvz., interjerinių knygų kolekciją ar ypatingą Murano stiklo vazą.

2. Neperkraukite knygų lentynos daiktais.

Palikite tuščios erdvės, kad daiktai galėtų ,,kvėpuoti". Taip padėsite mėgstamiausiai vazai ar žvakidėms atsiskleisti dar geriau ir sukursite balansą lentynoje. Meno architektūros knygas taip pat galite dėti tiek vertikaliai, tiek horizontaliai, taip palikdami vis skirtingą ,,empty space".

3. Susikurkite lentynos moodboard (nuotaikos lentą, vizualinę kryptį).

Vizualizavus savo idėjas ir pasirinkus norimą stilių bus ženkliai lengviau atrinkti daiktus į knygų lentyną. Tikrai nebūtina visko idealiai suderinti, tačiau nusprendus pvz., kurti eklektišką lentyną arba minimalistinę lentyną sumažės abejonių, o norint papildyti lentyną trūkstamomis detalėmis, bus labai lengva jas surasti.

nuotrauku albumas knygu lentynoje

4. Pasirinkite tris pagrindines spalvas. 

Jei norite sukurti minimalistinę ar klasikinę knygų lentyną rekomenduojame pasirinkti ne daugiau 2-3 spalvas. Kelių spalvų derinimas padės išgauti vientisą vaizdą ir sukurti estetiką. Jei pasirinkote kurti eklektišką lentyną, tuomet spalvų gali būti ir daugiau, tačiau tuomet reikėtų tos tematikos laikytis visame lentynos plote. Derindami spalvas nepamirškite spalvą atskleisti skirtingų formų daiktuose, taip vaizdas bus itin dinamiškas. Pavyzdys galėtų būti: pasirinkus pilką, baltą ir raudoną spalvas, bendram fonui sukurti naudoti pilkus ir baltus daiktus, o raudoną įmaišyti kaip akcentą: raudona vaza, raudona knygos nugarėlė ir raudonos žvakės žvakidėje.

interjero dekoras

5. Derinkite dekoro detales pagal tekstūriškumą (pvz., skirtingai dryžuota vaza ir knygos viršelis, taškuotas albumas ir daiktų dėžutė, šiurkštaus paviršiaus skulptūra ir vaza ir pan.). Interjero dekoro detalių tekstūriškumą galima panaudoti kaip ir spalvas - pamaišant vienspalvius ir tekstūriškus daiktus išgaunamas itin subalansuotas vaizdas. 

 namų interjero dekoras

Tikimės, kad rasite įkvėpimo atnaujinti knygų lentynos dekorą savo namuose ar  sukursite naują jaukų kampą įrenginėjamuose namuose. Primename, kad išskirtinių detalių namams, žvakių ir žvakidžių, atrinktų vazų ir nuotraukų albumų jaukiems namams visada galite rasti www.lit-lights.lt.

Iki kitų susitikimų, 

Greta iš Lit Lights

 

RELATED ARTICLES

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please note, comments must be approved before they are published