Kas tas Jesmonite?

Geras klausimas! Neabejoju, kad tiek mūsų ištikimiems sekėjams, tiek naujai prisijungusiems kartais iškyla klausimų, tai ką, kaip, su kuo mes darome.
Mūsų rankų darbo padėklai yra gaminami iš medžiagos, vadinamos Jesmonite (lietuviškai skambėtų maždaug džes-mi-nait). Noriu papasakoti daugiau apie šią mūsų mylimą medžiagą.
Tai kas tas Jesmonite?
Jesmonite medžiaga yra kompozitas, sudarytas iš dviejų dalių: AC100 skysčio (sukurtas vandens pagrindu) ir pačių Jesmonite miltelių (iš išvaizdos panašūs į gipsą). Sumaišius šias dvi dalis gaunamas greitai stingstantis, aplinkai draugiškas ir lengvas kompozitas arba kompozicinė medžiaga (angliškai skamba kiek natūraliau - composite). Ši medžiaga itin universali, gali būti dažoma, liejama, imituoti ar atstoti medį, betoną, akmenį ir kitus architektūroje, dekore ir kūryboje naudojamus produktus. Paskutiniu metu Jesmonite tapo tin populiarus tarp mažųjų verslų ir rankdarbių kūrėjų.
Kaip atsirado Jesmonite?
Jesmonite sukūrė britas Peter Hawkins dar 1984, eksperimentuodamas su naujomis medžiagomis. Susidūrimas su akrilinėmis medžiagomis buvo lemtingas. Nuo sukūrimo Jesmonite praėjo ilgą kelią ir atlaikė tiek laiko, tiek kokybės išbandymus, Nuo 1984 Jesmonite buvo testuojamas ir bandomas įvairiose situacijose ir įvairiems produktams kurti, ir šiuo metu yra populiarus labiau nei kada nors anksčiau.
Ką galima pasigaminti iš Jesmonite?
Nepameluosiu sakydama, kad beveik bet ką. Padėklai, padėkliukai, žvakidės, statulos, dekoracijos, rėmeliai, muilinės, vazos, vazonai ir vazonėliai, smilkalinės ir dar daugybę kitų namuose naudojamų interjero dekoro detalių. Šie daiktai lengvai pagaminami namų sąlygomis, itin paprastai derinami su kitomis dekoro detalėmis kaip žvakės, namų kvapai, tinka laikyti papuošalus, akinius nuo saulės ir pan.
Interjerai, namai, dekoras, tačiau galvojant plačiau, ar kada susimąstėte iš ko pagamintos didelės Lego žmogeliukų statulos Legolande? Iš ko gaminamos senovinių statulų kopijos Britų muziejuje, kai tikrosios iškeliauja restauracijai? Vienas iš atsakymų - būtent Jesmonite. Įsivaizduokite, kiek skirtingų panaudojimo būdų ir produktų variacijų galima sukurti...
Kur galima įsigyti Jesmonite? Kur galima sužinoti daugiau?
Lietuvoje Jesmonite dar gana nauja ir kiek nepažįstama medžiaga, tačiau jos populiarumas ir žinomumas vis labiau auga.
Daugiau sužinoti galite oficialiame puslapyje
Šiame puslapyje taip pat rasite visus oficialius Jesmonite pardavėjus Europoje ir Pasaulyje:
Lietuvoje oficialūs Jesmonite platintojai yra https://silforma.lt/
Jei turite daugiau klausimų apie Jesmonite, lauksiu Jūsų komentarų arba žinučių instagrame.
 
Greta iš Lit Lights

RELATED ARTICLES

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please note, comments must be approved before they are published