SUNDAY SELECTION: Ikoniškos interjero dekoro detalės, kuris privalo žinoti kiekvienas dizaino gerbėjas

Šį sekmadienį sugrįžtame su ikoniško namų dekoro detalėmis, kurios neprarado savo aktualumo per ilgą laiką ir neužleidžia savo pozicijų dizaino mylėtojų wishlistuose bei interjero žurnalų puslapiuose. 

1. Girard Sun - dekoratyvi metalo plokštė su veidu, kuri buvo sukurta dar 1966 Alexander Girard prekės ženklui Vitra. Ši plokštė gali būti kabinama ant sienos kaip dekoracija, tačiau per laiką atsirado ir kitų šio ikoniško dizaino variacijų - raktų pakabukai, kalėdiniai žaisliukai ir pan. 

Girard sun dekoracija

2. Juicy Salif sulčiaspaudė. Itin paprasto, tačiau nepamirštamo dizaino sulčiaspaudė užkariavo interjero dizaino gerbėjų širdis nuo pat 1990, kai buvo išleista italų prekės ženklo Alessi. Šiuo metu šią sulčiaspaudę galite pamatyti didžiuosiuose pasaulio meno muziejuose (kaip Victoria and Albert museum Londone, Metropolitan muziejuje Niujorke ir kt.)

namu dekoras sulciaspaude juicy salif

3. Ultrafragola veidrodis. Ultrafragola veidrodis buvo sukurtas dar 1970 m. italų architekto Ettore Sottsass. Nuo pat veidrodžio sukūrimo jis neprarado savo aktualumo kaip nepamirštama interjero dekoro detalė ir vėl sugrįžo į interjerus ir interjero žurnalų puslapius XXI amžiuje.

veidrodis ikoniskas dizainas ultrafragola

4. Toikka stiklo paukščiai prekės ženklui Iittala. Pirma ikoniškų paukščių kolekcija išleista dar 1972 m. Šią pirmąją dekoracijų kolekciją sukūrė dizaineris Ovia Toikka ir nuo to laiko nepaliko populiarumo viršunės dekoruojant namus.

dekoratyvūs paukščiai toikka

5. Man Ray šachmatai. Galbūt sunku išrasti iš naujo dalykus, kurie egzistuoja metų metus, tačiau būtent dailininko, dizainerio Man Ray sukurti šachmatai turi specialią vietą dizaino gerbėjų širdyse. 

man ray sachmatai

6. STOFF Nagel žvakidės. Ikoniško dizaino žvakidės taip pat sukurtos XX amžiuje, tačiau neprarado savo aktualumo iki pat dabar. Šių žvakidžių išskirtinumas - galimybė jas derinti po vieną arba statyti kompozicijas iš keleto. STOFF Nagel žvakides galite įsigyti mūsų el. parduotuvėje STOFF Nagel.

STOFF NAGEL zvakides

7. Eames House Bird - dekoratyvi medinė paukščio skulptūra. Iš pradžių ši skulptūra vis pasirodydavo kitų ikoniškų dizainerių Charles ir Ray Eames produktų fotosesijose, kol dėl didelio jų populiarumo nuspręsta pradėti masinę gamybą, kad kiekvienas gero dizaino gerbėjas savo namų lentynas galėtų papuošti šiomis skulptūromis.

eames house bird skulptura

Šiame Sunday Selection tiek apie ikoniškas dizaino detales, o kitą savaitę Instagrame vėl susitinkame su geriausiais interjero ir dizaino atradimais. 

Linkėjimai,

Greta iš Lit Lights

RELATED ARTICLES

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Please note, comments must be approved before they are published